Тотнъм - Норич

Норич елиминира Тотнъм, Дайър нападна фен

Аутсайдерът в Премиършип Норич Сити поднесе изненадата в осминафиналите на ФА Къп, отстранявайки Тотнъм след дузпи. След края на двубоя защитникът на шпорите Ерик Дайър нападна фен на трибуните.

Резултатът бе открит в 13-ата минута от белгийския защитник Ян Вертонген. Той се разписа с глава след подаване на  Ло Селсо. Норич успя да изравни в 78-ата минута чрез 27-годишния швейцарец Йосип Дърмич. Норич игра по-добре, но не успя да стигне до още голове. Резултатът се запази до края на редовното време и продълженията. При дузпите Норич спечели с 3:2. Герой за канарчетата бе вратарят Тим Крул, спасил две от дузпите.

Статистиката показва, че Жозе Моуриньо е загубил всичките седем срещи на Острова, в които се е стигнало до дузпи. Той има пет поражения с Челси и по едно с Манчестър Юнайтед и Тотнъм.

Вече са ясни и двойките за четвъртфиналите. Това са Лестър – Челси, Нюкасъл – Манчестър Сити, Норич – Дарби Каунти/Манчестър Юнайтед и Шефилд Юнайтед – Арсенал.

Саморазправата на Дайър

Дайър се качи на трибуните и нападна фен, който го „обиждал“. И то точно пред семейството му и по-малкият му брат. „От професионална гледна точка, това, което направи Дайър, е неприемливо. От лична – може би всеки от нас би го направил. Ако клубът го накаже, аз няма да съм доволен. За мен той не направи нищо нередно“, коментира Моуриньо. Дайър има 40 мача за националния отбор на Англия.