Норвегия сложи край на серията на националите – СНИМКИ

Норвегия - България
Ростед е фаулирал Ивелин Попов

Норвегия сложи край на серията от победи на националния отбор по футбол. Тимът на Петър Хубчев имаше три поредни успеха, но падна с 0:1 в Осло. Така северняците се изравниха по точки с нашите на върха на класирането в трета група на Лигата на нациите. Норвегия обаче има по-добра голова разлика от националите и е на първа позиция. Единственият гол вкара Мохамед Елионуси след половин час игра.

Хубчев направи три промени в състава спрямо двубоя с Кипър. Страхил Попов, Божидар Краев и Антон Недялков останаха резерви. Вместо тях започнаха Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков и Иван Бандаловски.

Георги Костадинов фаулира Йохансен
Натиск и логичен гол за Норвегия

Първата добра възможност за Норвегия беше в десетата минута – Джошуа Кинг обаче бе неточен. Последваха още силни минути за домакините, които атакуваха по-често и по-настоятелно. Логичното се случи в 31-ата минута. Омар Елабделауи бе изведен вдясно и пусна пред вратата, където Мохамед Елиунуси реализира с лекота.

Също както срещу Кипър, българите играха слабо през първата част. За разлика от мача преди три дни обаче, те не успяха да направят обрат след паузата. Дори и смените на Хубчев не помогнаха. Той пусна в игра Радослав Василев вместо Чорбаджийски, а после Малинов (Славчев) и Краев (Костадинов). Все пак Ивелин Попов и Десподов имаха половинчати шансове, но не успяха да отправят точен удар.

Попов надскача Селнаес

Норвежците контролираха случващото се на терена и дори имаха отлична възможност да вкарат втори гол. Кинг обаче пропусна в 84-ата минута – той не улучи топката пред празната врата. Нашите пък се ядосаха и завършиха мача с шест жълти картона.

Словения взе първата си точка

В другата среща от групата Словения стигна до 1:1 срещу Кипър и взе първата си точка. Островитяните имат четири и са трети в класирането. В следващия си националите гостуват на Кипър. Двубоят е на 16 ноември.