Флориан Нойхаус, Гладбах - Унион

Нойхаус вкара гол №3000 за Гладбах при 4:1 над Унион

Флориан Нойхаус вкара гол №3000 за Борусия Мьонхенгладбах при победата с 4:1 над Унион. С успеха Гладбах си върна третото място в класирането.

Борусия има 56 точки, колко има и Байер Леверкузен. Унион пък записа четвърти мач след рестарта на Бундеслигата без успех. Така столичани остават с 31 точки, само четири повече от 16-я Фортуна Дюселдорф.

Нойхаус имаше първия шанс още в 13-ата минута, после Маркус Тюрам изпусна. Нойхаус все пак даде преднина на домакините в 17-ата минута. В 41-ата Тюрам удвои след пас на Аласан Плеа. В началото на второто полувреме Унион намали изоставането си. Точен беше Себастиан Андерсон.

В 59-ата обаче Тюрам бе точен за втори път в срещата и покачи на 3:1. Крайния резултат оформи Плеа в 81-ата минута.