български пилот Никола Цолов

Никола Цолов взе първата си победа във Формула 4

Никола Цолов взе дебютна победа още в първия уикенд в испанската Формула 4. Той взе третия старт на португалското трасе „Портимао“. Вчера и днес имаше общо три старта в първия кръг.

Българинът, част от Кампос рейсинг стартира от първа позиция. Той беше изпреварен в самото начало, но успя да си върне първото място.

Никола Цолов стартира от полпозишън и в трите надпревари. В съботния ден при самото потегляне Цолов имаше проблем и остана последен, но с най-бърза обиколка завърши 14-и. В третото състезание в неделя той остана пети.

Сезонът в испанската Формула 4 се провежда в седем кръга, като всеки от тях включва по три старта. „Портимао“ е едно от двете трасета извън Испания. Другото е белгийската „Спа“.

Състезанията от Формула 4 се излъчват от канала b1b box, който се разпространява от „Булсатком“.