Нико Розберг

Нико Розберг обяви, че прекратява кариерата си

Нико Розберг, който само преди дни стана новия световен шампион във Формула 1, обяви, че се пенсионира и слага край на кариерата си.

Това ще се случи веднага

31-годишния германец победи в неделя Люис Хамилтън по точки на финалното рали в Абу Даби и спечели шампионската титла въпреки, че финишира на второ място. От тима на „Мерцедес“ обявиха, че също са изненадани от тази новина и тепърва ще мислят с кой да заместят Розберг.

„Изкачих се на моята планина, на върха съм и се чувствам точно на мястото си“, написа шампиона във профила си във Фейсбук.

„За 25 години състезателна дейност да стана световен шампион във Формула 1 бе моята единствена и голяма мечта. И успях да я постигна с много работа, лишения и болки. Сега вече мога да изживея и останалата част от живота си като реализиран човек.“

Кой е Нико Розберг?

Германецът е 33-ият победител в световния шампионат на кралските гонки. През този сезон той спечели 9 състезания и се качи 16 пъти на подиума в рекордните 21 състезания за Формула 1.

Нико и неговият баща Кеке Розберг са втората комбинация между баща и син, който печели световната титла. Преди тях това бяха сторили Греъм и неговият син Деймън Хил. Разликата между Кеке и Нико е 34 години.