Нидерландия - Румъния
Снимка: x.com/EURO2024

Нидерландия се справи лесно с Румъния

Нидерландия победи с 3:0 Румъния и се класира за четвъртфинал на Евро 2024. Лалетата нямаха никакви проблеми със северните ни съседи.

Нидерландия започна с високо темпо и сериозен натиск към румънската врата. Логично тимът от Ниската земя стигна до гол в 20-ата минута. Разписа се Коуди Гакпо след пас от Симонс.  Малко по-късно Тижани Райндерс засече от воле центриране на Мемфис Депай, но защитник изби в корнер. След това Драгушин изби с отчаян шпагат шут на Депай. А за финал Шави Симонс пропусна да покачи на 2:0.

Второто полувреме продължи по същия начи. Райндерс, Дониел Мален и Депай обаче пропуснаха да се разпишат. В 57-а минута Върджил Ван Дайк уцели страничната греда, минута по-късно Гакпо не успя да преодолее вратаря Ница. От последвалия корнер Гакпо все пак прати топката в мрежата, но ВАР отсъди засада.

В 80-а минута Мален и Гакпо взаимодействаха по страхотен начин, като футболистът на Ливърпул получи възможност да обстрелва противниковата врата, но рикошет в Рациу не му позволи да вкара второ попадение.

В 83-а минута Гакпо финтира Драгушин и подаде към Мален, който на празна врата направи 2:0. Отново той се разписа за 3:0 в добавеното време.