Нидерландия - Украйна
Снимка: twitter.com/EURO2020

Нидерландия победи Украйна със зрелищното 3:2

Нидерландия и Украйна направиха най-зрелищния мач до момента на Евро 2020. Двата тима си вкараха пет гола, а лалетата спечелиха с 3:2. Освен това двубоя се игра с високо темпо през цялото време с открит футбол, което доведе до много положения. Съперцните бяха толкова заети да се нападат, че извършиха само 13 нарушения.

Срещата на „Йохан Кройф Арена“ отбеляза и завръщането на Нидерландия на големи първенства. Лалетата пропуснаха Евро 2016 и Мондиал 2018.

Само в първите десет минути двата тима вече бяха отправили пет удара, а оранжевите изтърваха две чисти положения. До края на първото полувреме вратарят на Украйна Георги Бушчан на няколко пъти се намеси отлично.

Втората част започна силно за Нидерландия и след лошо изчистване от Бушчан Вайналдум вкара за 1:0. Седем минути по-късно се разписа и Вегхорст, оставен непокрит от защитата. Украинците обаче се върнаха отникъде в двубоя. Четвърт час преди края домакините подцениха двойно подаване между Яремчук и Ярмоленко и последният заби топката във вратата в стила на Ариен Робен за 2:1. Само четири минути по-късно след центриране от свободен удар Яремчук изравни – 2:2.

Нидерландия обаче вкара и трети гол. Нейтън Аке центрира, а Дъмфрис изпревари Зинченко, за да се разпише с глава за 3:2. Това беше първи негов гол за националния тим.