Гибралтар - Нидерландия

Нидерландия смаза Гибралтар, Латвия подхъзна Турция

Нидерландия записа разгромен успех над Гибралтар със 7:0. Всичките голове в сблъсъка паднаха за период от 48 минути.

Домакините играха много дисциплинирано и удържаха 0:0 до 42-ата минута. Тогава Бергхюис направи 0:1. След почивката Депас се разписа на два пъти, а по веднъж – Де Йонг, Вилнайдум, Мален и Ван де Бек. Последните двама играчи влязоха като резерви.

Нидерландия имаше 82% контрол върху топката и 35 удара, но и твърде много пропуски. Лалетата обаче натрупаха забележителните 72 удара в последните си две срещи.

Единственият проблем за тях е контузия в коляното на Дейли Блинд. Той беше изнесен на носилка и сменен малко преди първия гол.

В друг мач от тази група Латвия изненадващо спря победния поход на Турция. Южните ни съседи бяха спечелили първите си два мача, но сега стигнаха само до реми. Те водеха с 2:0 и 3:1, но не успяха да спечелят.

Комшиите откриха още във втората минута чрез Караман. После Чалханоглу вкара за 2:0, но само две минути по-късно Савалниекс намали на 2:1. В началото на втората част Йълмаз вкара поредния си гол за 3:1. Латвия обаче пак успя да върне бързо едно попадение – направи го Улдрикис за 3:2. А десет минути преди края Икауниекс изравни – 3:3.

Турция продължава да води в класирането със 7 точки. Нидерландия има шест, с колкото са още Черна гора и Норвегия. Снощи норвежците спечелиха с 1:0 в Подгорица с попадение на Сьорлот. Това беше и единственият им точен удар.