Нидерландия - Сенегал
Снимка: twitter.com/OnsOranje

Нидерландия би Сенегал, САЩ и Уелс направиха 1:1

Нидерландия се завърна на световно финали с победа – 2:0 над Сенегал. Лалетата пропуснаха Мондиала в Русия преди четири години.

Сега тимът на Луис ван Гаал успя да излъже съперника си с два късни гола. Те бяха и с единствените точки удари. Коди Гакпо откри в 84-ата минута, а Дейви Класен вкара в деветата минута на добавеното време.

Шампионите на Африка, макар и без голямата си звезда Садио Мане, отправиха 14 удара, но не вкараха гол. След успеха Нидерландия се изравни с Еквадор, който откри турнира с 2:0 над Катар.

В третия мач днес САЩ и Уелс направиха 1:1. Двубоят отбеляза завръщането на Уелс на финали след 64 години отсъствие. По-рано през деня в същата група Англия разби Иран с 6:2.

През първата част тимът на САЩ доминираше и поведе чрез Тимоти Уеа. Той се разписа в 36-ата минута след пас на Пулишич. Тимоти е син на носителя на „Златната топка“ за 1995 г. Джордж Уеа.

През втората част Уелс игра по-добре и заслужено изравни. Попадението за 1:1 вкара Гарет Бейл в 82-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение именно срещу него.