Нидерландия - Северна Македония, Пандев
Снимка: twitter.com/onsoranje

Нидерландия не прости и на Северна Македония

Нидерландия записа трети пореден успех на Евро 2020 – 3:0 над Северна Македония. Така лалетата станаха вторият тим с перфектна успеваемост в групата след Италия. Италианците обаче са с голова разлика 7:0, а нидерландците – с 8:2.

Мемфис Депай се разписа в 24-ата минута. Той има девет попадения и три асистенции в последните 10 мача на лалетта. След почивката капитанът Жорджиньо Вайналдум вкара два гола – в 51-ата и 58-ата минута. Като победител в групата Нидерландия ще срещне отбор, завършил на трето място в група D, E или F. Този осминафинал е на „Пушкаш арена“ в Будапеща на 27 юни.

Северна Македония изпрати Пандев

Северна Македония този път не успя да вкара гол. Тимът завършва последен в групата си след три загуби и с 2:8 голова разлика. Съседите обаче направиха запомнящо се изпращане на Горан Пандев. Той беше сменен в 67-ата минута в 122-ото и последното си участие с националния тим. Той прекратява кариерата си в националния тим на 37 години. Пандев е рекордьор по мачове и голове с 38. Той можеше да запише асистенция за финал, след като изведе Тричковски и той прати топката в мрежата. Оказа се обаче, че Тричковски е бил в засада. Гол на Чурлинов също беше отменен заради засада, а пък Трайковски удари греда.

Северна Македония е едва четвъртият дебютант, загубил всичките си мачове в групата. Преди това същото се случи на Франция (1960), Дания (1964) и Турция (1996).