Нидерландия - Северна Ирландия

Нидерландия победи Северна Ирландия с три късни гола

Кралство Нидерландия записа много важна победа по пътя към Евро 2020, след като обърна Северна Ирландия с 3:1. Гостите поведоха, но допуснаха два гола в добавеното време. Така лалетата, ирландците и Германия имат по 12 точки на върха в група C. Тимът от Ниската земя и Бундестима обаче са с мач по-малко. През ноември Северна Ирландия приема Нидерландия, а дни по-късно гостува на Германия.

Островитяните играха великолепно в защита през по-голяма част от двубоя. Освен това през първото полувреме домакините рядко вдигаха темпото. След почивката лалетата се разбързаха, но трудно създаваха положения. Най-близко до гол бе Вийналдум, но неговият удар бе изчистен от голлинията.

Северна Ирландия откри в 75-ата минута чрез резервата Джош Магенис. Той се разписа като резерва и срещу Беларус, и срещу Естония. Само пет минути по-късно обаче Мемфис Депай изравни – 1:1.

Лалетата натиснаха и в първата минута на добавеното време поведоха. Автор на гола стана Люк де Йонг. Две минути по-късно Депай вкара още веднъж за 3:1.