Нидерландия
Снимка: twitter.com/EURO2020

Нидерландия се класира за елиминациите на Евро 2020

Нидерландия стана третият отбор, който се класира за елиминциите на Евро 2020. Преди лалетата това направиха тимовете на Италия и Белгия. Оранжевите победиха Австрия с лекота с 2:0. Този резултат означава, че Северна Македония вече няма шанс да продължи напред и стана първият отбор, който отпада от Евро 2020.

Нидерландия нямаше никакви проблеми срещу Австрия. Австрийците имаха само един точен удар и той дойде чак в 85-ата минута.

Лалетата откриха в 11-та минута от дузпа, реализирана от Мемфис Депай. Нарушението за наказателния удар извърши капитанът Дейвид Алаба срещу Дъмфрис. След почивката австрийците опитаха да натиснат, но нямаха сили и увереност. Вторият гол за оранжевите реализира Дензъл Дъмфрис след пас на Мален в 67-ата минута. Така Дъмфрис се разписа във втори пореден мач. Преди него има само един футболист с подобно постижение – Рууд ван Нистелрой.

В последните 10 минути австрийците дръпнаха защитата си почти на центъра. Лалетата имаха три отлични възможности да вкарат трети гол, но ги пропуснаха.