Неймар, Перу - Бразилия

Неймар вкара хеттрик за Бразилия – ВИДЕО

Звездата на Бразилия Неймар реализира хеттрик при победата над Перу с 4:2 като гост в мач от квалификациите на Южна Америка за Мондиал 2022.

В Лима домакините на два пъти повеждаха в резултата чрез Андре Карийо и Ренато Тапия. Неймар от дузпа и Ричарлисон обаче изравняваха. В заключителните десет минути нападателят донесе успеха на селесао с още два гола, единия от дузпа. Междувременно Перу остана с девет души на терена. Директни червени картони между 86-та и 89-та минута получиха Карлос Каседа и Карлос Самбрано.

Неймар вече има 64 гола за Бразилия и задмина легендата Роналдо. Пред него остава единствено най-голямата звезда в историята – Пеле, който има 77 попадения. Легендата обаче ги е вкарал в 92 мача, докато младата звезда вече има 104 срещи.

Бразилия остава с пълен актив от два победи в два мача. Толкова има и Аржентина. Вчера аржентинците победиха Боливия с 2:1 с попадения на Лаутаро Мартинес и Хоакин Кореа.