Неймар, ПСЖ - Бордо

Неймар си изпроси червен картон за Карнавала – ВИДЕО

Звездата на ПСЖ Неймар бе изгонен в мача с Бордо на стадион „Парк де Пренс“ от 26-и кръг на Лига 1. Срещата завърши с победа на домакините с 4:3. Картонът и очакваното наказание подозрително съвпадат с времето на провеждането на Карнавала в Рио. Любопитно е, че само преди три дена Неймар обяви, че тази година няма да се прибира в Бразилия.

В края на първото полувреме 28-годишният бразилец получи жълт картон за неспортсменско поведение. В допълнителното време той си заработи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Юсуф Сабали.

За последно Неймар получи червен картон през октомври 2017-а срещу Марсилия. Тогава тй бе предупреден два пъти в рамките на три минути пак в края на срещата. Този сезон бразилецът взе участие в 19 мача, в които отбеляза 16 гола и асистира за 10.

Юбилеен гол за Кавани

Иначе гостите поведоха в резултата с гол на Хуан Уи-Джо, а Единсон Кавани изравни в 25-ата минута. За нападателя това бе гол № 200 с екипа на ПСЖ в неговия мач № 298. Това е нещо, непостигано от друг футболист. В допълнителното време на първата част Маркиньос вкара за 2:1, но малко след това Пабло възстанови равенството.

В 63-ата минута Маркиньос бе точен за втори път, а шест минути по-късно Килиан Мбапе покачи на 4:2. Това бе 16-и гол за Мбапе през сезона. В 83-ата минута резервата Рубен Пардо оформи крайното 4:3.

ПСЖ е лидер в първенството с убедителна преднина от 13 точки пред втория Марсилия.