Нюкасъл
Снимка: twitter.com/nufc

Нюкасъл изхвърли Сити от Карабао Къп

Нюкасъл отстрани Манчестър Сити от Карабао Къп след 1:0 на „Сейнт Джеймсис Парк“. Единственото попадение в срещата падна в 53-ата минута, разписа се Александър Исак. Попадението е четвърто за него през сезона. Иначе и двата отбора използваха доста резерви в сблъсъка.

По този начин Манчестър Сити напуска Карабао Къп още в първия кръг, в който участва. Тимът спечели 6 от последните 10 издания на турнира.

За награда Нюкасъл ще гостува в следващия кръг на Манчестър Юнайтед. Това е повторение на финала от миналото издание на надпреварата. Тогава Юнайтед спечели с 2:0.

За Арсенал предстои тежко гостуване на „Лондон Стейдиъм“ на Уест Хем, а Ливърпул ще пътува до Борнемут. Челси ще посрещне на „Стамфорд Бридж“ втородивизионния Блекбърн Роувърс. Челси вкара гол след 500 минути суша, за да отстрани Брайтън с 1:0.