Рочдейл - Нюкасъл

40-годишен спря Нюкасъл за ФА Къп

Бърнли стана първият отбор от Висшата лига, който се класира за четвъртия кръг на тазгодишното издание на ФА Къп. Нюкасъл обаче не успя.

Виненочервените спечелиха мача си от третия кръг на най-стария футболен турнир в света срещу Питърбъроу Юнайтед с 4:2 на своя „Търф Мур“. Джей Родригес (8, 52) на два пъти, Ерик Питърс (15) и Джеф Хендрик (23) вкараха за Бърнли. За гостите се разписаха Тоней (39) и Джейд-Джоунс (78).

40-годишен спря Нюкасъл

За разлика от Бърнли, Нюкасъл не успя да се класира напред. Свраките направиха само 1:1 при визитата си на третодивизионния Рочдейл. Нюкасъл поведе с гол на Мигел Алмирон в 17-та минута. Десет минути преди края обаче 40-годишният Аарън Уилбрахъм успя да изравни. Така победителят ще бъде излъчен след преиграване на „Сейнт Джеймсис Парк“.

Голът бе трети в три мача за Уилбрахъм след двете попадения срещу Флийтууд Таун. Той го посвети на майка си, която почина наскоро.