Нюкасъл - Тотнъм

Нюкасъл спря Тотнъм за Топ 4 с гол в края

Нюкасъл взе ценна точка в битката за оцеляване, след като измъкна 2:2 от Тотнъм с късен гол. По този начин свраките не позволиха на шпорите да влязат в Топ 4. Тотнъм остава пети с 49 точки, две по-малко от четвъртия Челси. Нюкасъл е 17-и с 29 точки – три повече от 18-я Фулъм.

Домакините поведоха в попадение на Жоелинтон, който засече отличен пас на Лонгстаф. Това се случио в 28-ата минута. Само шест по-късно обаче тимът на Жозе Моуриньо вече водеше с 2:1. Хари Кейн изравни в 30-ата минута, а в 34-ата завърши обрата. Така Кейн реализира 18-и 19-и гол този сезон.

След почивката и двата тима продължиха да създават положения и да ги пропускат. Кейн беше много близо до хеттрик, но ударът му се отби от гредата. В следващата атака Джо Уилък вкара за 2:2. Това се случи в 85-ата минута. 21-годишният халф вкара с добавка, след като ударът на Алмирон беше изчистен от голлинията.

По-рано през сезона двата тима пак направиха реми. Тогава свраките изравниха в 97-ата минута.