Нюкасъл - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/NUFC

Нюкасъл спря Сити, Лийдс удари Челси

Шампионът на Англия Манчестър Сити допусна първа грешка от началото на сезона – 3:3 във визитата си на Нюкасъл. Мачът беше много красив, като и двата отбора водеха, но не успяха да спечелят.

Така Сити вече изостава от ранния лидер Арсенал, който има девет точки. Тимът на Хосеп Гуардиола е със седем точки. Нюкасъл е шести в класирането с пет точки.

Сити поведе още в петата минута – Илкай Гюндоган се разписа след пас на Бернардо Силва. Домакините обаче не се притесниха и обърнаха шампионите още до почивката. Мигел Алмирон вкара в 28-ата минута, а в 39-ата се разписа и Калъм Уилсън.

По-добрата игра на северняците продължи и в началото на второто полувреме, за да се стигне до 3:1. Разписа се капитанът на Нюкасъл Киърън Трипиър. Той вкара след великолепен изстрел от пряк свободен удар.

Отговорът на Манчестър Сити беше също толкова впечатляващ – между 61-ата и 64-ата Ерлинг Холанд и Бернардо Силва направиха 3:3. В първата ситуация асистенцията беше на Родриго, във втората – на Кевин де Бройне.

До края на мача Сити натисна, но не успя да вкара четвърти гол. Освен това реферът показа и червен картон на Трипиър, но след намеса на ВАР той го свали до жълт картон.

Лийдс разби Челси с 3:0

По-рано през деня Лийдс взе първа победа над Челси от 20 години насам. Йоркшърци спечелиха убедително с 3:0. Сините от Лондон започнаха много силно и изпуснаха няколко положения, за което бяха наказани в 33-ата минута от Брендън Арънсън. Той се възползва и от ужасна грешка на вратаря Менди. Само четири минути по-късно Родриго вкара за 2:0. Това е четвърти негов гол от началото на сезона.

След почивката Лийдс вкара още веднъж – чрез Джак Харисън. Челси освен това доигра срещата с човек по-малко заради червения картон на Калиду Кулибали.