Нюкасъл - Тотнъм
Снимка: twitter.com/spursofficial

Нюкасъл започна „саудитската ера“ със загуба

Новата ера в Нюкасъл – тази на саудитските милиони – започна със загуба с 2:3 от Тотнъм. Преди двубоя от Висшата лига имаше протести на фенове. Новите собственици – Ясир Ал-Румайян и Аманда Стейвли обаче бяха в ложите на „Сейнт Джемсис Парк“.

Те видяха как малко преди почивката двубоят беше спрян заради спешен случай на източната трибуна. Феновете вдигнаха страшен шум при корнер и успяха да привлекат вниманието на рефера Андре Маринър. Той спря мача, парамедиците на двата клуба се втурнаха към трибуните, за да окажат спешна медицинска помощ на човек, който беше получил инфаркт. Ерик Дайър пък много бързо посочи, че има нужда от дефибрилатор. Съдията прибра двата отбора в съблекалните и те се върнаха на терена 20 минути по-късно. По-късно от Нюкасъл съобщиха, че запалянкото е стабилизиран в болница.

Преди принудителната пауза резултатът беше 1:2. Свраките поведоха още в началото чрез Калъм Уилсън. Това обаче си остана единственият точен удар на домакините през първото полувреме. Тотнъм обаче игра много силно и изравни благодарение на силен шут на Танги Ндомбеле. Шпорите направиха обрата в 22-ата минута. Хьойберг изведе Хари Кейн и той прехвърли вратаря за 1:2. После Лукас Моура удари греда. След паузата Кейн изведе Сон и той вкара на празна врата за 1:3.
След почивката Тотнъм продължи да доминира, макар и да не вкара голове. Северняците пък останаха с човек по-малко в 83-ата минута. Тогава червен картон получи Джонджо Шелви. Нюкасъл все пак върна един гол в 89-ата минута. Джейкъб Мърфи центрира в наказателното поле, а Ерик Дайър съвсем неадекватно си вкара автогол. Мачът, номер 1000 за мениджъра на домакините Стив Брус, завърши с освирквания по негов адрес.
Тотнъм е пети в класирането с 15 точки, докато свраките са предпоследни с три точки и все още без победа през сезона.