Нюкасъл - Ман Сити

Нюкасъл направи знаменит обрат срещу Манчестър Сити

Нюкасъл направи забележителен обрат срещу Манчестър Сити, за да спечели с 2:1. По този начин бившият мениджър на Ливърпул Рафа Бенитес направи и отлична услуга на червените, които имат шанс да увеличат аванса си на върха, ако спечелят днес. А пък Пеп Гуардиола няма да запомни с нищо добро своя мач номер 100 във Висшата лига.

Манчестър Сити поведе още в 24-а секунда. Серхио Агуеро вкара дежурния си гол за 0:1. Малко по-късно неговото попадение бе отменено от рефера Пол Тиерни. Причината – изпълнен от Де Бройне пряк свободен удар без съдийски сигнал. Шампионите изпуснаха няколко великолепни положения да увеличат аванса си и бяха наказани.

Нюкасъл обръща след почивката

Сити заигра доста пасивно през второто полувреме. И в 66-а минута голмайсторът на свраките Саломон Рондон вкара за 1:1. Това беше 30-о попадение за него в елита. Всичките са от наказателното поле. Десет минути преди края Мат Ричи отбеляза дузпа за 2:1. Нарушението бе дело на Фернандьон срещу Шон Лонгстаф.

Сити натисна, но въпреки шестте минути добавено време, не успя да изравни.