Рафаел Бенитес, Нюкасъл

Нюкасъл направи огромна крачка към оцеляването

Нюкасъл надигра като гост Лестър с 1:0 в първа среща от 34-ия кръг на Висшата лига. Така свраките сложиха край на успешната серия на лисиците от четири поредни победи. И направиха огромна крачка към оцеляването си. Северняците вече имат 38 точки – 10 повече от 18-я Кардиф. Това бе втора поредна победа за Нюкасъл като гост в Лестър. Подобно нещо се случи за последно през 1959-а година.

Двубоят започна по-добре за гостите, които играеха прибрано и бяха опасни на контраатака. Соломон Рондон получи добър шанс още в самото начало, но не реализира. Малко след това той уцели напречната греда след пряк свободен удар.

От своя страна домакините правеха много грешки в центъра. При една от тях Мат Ричи центрира към Айосе Перес. Той изпревари Уес Морган и преодоля Каспер Шмайхел за 0:1. Това бе седми гол за него през сезона и първи във визита.

Лестър контролира, Нюкасъл изпуска

Лисиците изпитваха сериозни затруднения с достигането до вратата на Мартин Дубравка, въпреки че владееха топката в по-голямата част от времето. През втората част картината на терена не се промени особено. Лестър владееше топката, но Нюкасъл стигаше до опасности. При една от тях Перес можеше да сложи точка на спора, но Шмайхел спаси.

Най-чистата ситуация за гол пред тима на Брендан Роджърс се откри пред Джейми Варди. Той бе изведен от Тилеманс, но стреля над вратата. Домакините завършиха с над 70% владеене на топката, но само пет точки удара.

Бенитес: Нюкасъл трябва да инвестира повече

Мениджърът на свраките Рафаел Бенитес заяви, че клубът трябва да инвестира повече в нови футболисти. Северняците похарчиха 20 млн. паунда през лятото и още 20 през зимата. „Правилната тактика е едно, футболисти, които могат да решават мачове – друго. Няма играч на Лестър, който струва под 30 млн“, обясни Бенитес.