Лестър - Нюкасъл

Нюкасъл изненада Лестър и си осигури оцеляването

Нюкасъл Юнайтед изненадващо победи третия Лестър Сити с 4:2 снощи. Така свраките почти си осигуриха оцеляването във Висшата лига. Те се нуждаят от само една точка до края, за да е математически сигурно, че не изпадат. И то във вариант, в който Фулъм спечели всичките си 4 мача до края.

Нюкасъл поведе с 4:0 в Лестър и чак в края лисиците върнаха два гола. Джо Уилък изведе гостите напред в 22-ата минута, наказвайки грешка на Союнджу. Десет минути по-късно Демет дублира аванса – 0:2. Той вкара след корнер, изпълнен от Мат Ричи.

След почивката Калъм Уилсън се разписа на два пъти за 10 минути, за да покачи на 0:4. Олбрайтън и Ихеаначо върнаха две попадения за Лестър, но за повече нямаше време. Сините остават трети с 63 точки – две повече от четвъртия Челси и пет пред петия Уест Хем. „Сами си създаваме проблеми, но все още зависим само от това, което правим. Трябва да се борим до края“, коментира мениджърът Брендън Роджърс.

По подобен сценарий преди две години Лестър изпадна от Топ 4, макар че изкара целия сезон в четворката. Сега сините има сложни мачове до края – визита на втория Манчестър Юнайтед и визита на Челси на 18 май. Вторият двубой е само три дни след финала за ФА Къп, който е пак срещу Челси. За финал лисиците приемат Тотнъм на 23 май.