Нюкасъл - Ливърпул

Нюкасъл не позволи на Ливърпул да вкара гол

Нюкасъл успя да удържи Ливърпул и измъкна 0:0 от шампиона на Англия. Свраките станаха първият отбор този сезон, който не позволи на червените да вкарат гол.

Тимът на Юрген Клоп имаше своите шансове, но ги пропусна. Мохамед Салах имаше две отлични възможности – по една във всяко полувреме. Той обаче ги пропусна. Садио Мане също беше много близо до попадение. Неговият удар в 80-ата минута обаче беше избит от голлинията от Фабиан Шар. И Роберто Фирмино можеше да вкара, но пък той не уцели вратата след корнер. Базилецът имаше шанс да реализира и в 88-ата минута. Тогава обаче Дарлоу спаси по отличен начин.

Равенството е второ поред за мърсисайдци след 1:1 с Уест Бромич. Тимът на Юрген Клоп има 33 точки – три повече от втория Манчестър Юнайтед. Юнайтед обаче е играл мач по-малко.

Нюкасъл е на 14-а позиция с 19 точки. Това е с осем повече от 18-я Фулъм.