Неймар, ПСЖ
Снимка: twitter.com/PSG_English

Неймар вкара два гола при 5:2 над Монпелие

Неймар вкара два гола за ПСЖ при убедителното 5:2 над Монпелие във втория кръг на Лига 1. Това е трети пореден мач за тима на Кристоф Галтие с поне четири попадения. За Суперкупата ПСЖ отнесе Нант с 4:0, след това разби с 5:0 Клермон. Неймар пък има 5 гола и 3 асистенции за тези три срещи.

Килиан Мбапе се завърна за столичани и изпусна дузпа в средата на първото полувреме. После обаче Сако си вкара автогол за 1:0. След това дойдоха две попадения за Неймар, за да поведе ПСЖ с 3:0. Освен това още един гол на бразилеца беше отменен заради засада.

Уаби Хазри вкара за Монпелие след почивката, но после Мбапе се разписа за 4:1. Ренато Санчес реализира петото попадение за домакините, а в добавеното време Чато Мбаи направи 5:2.

Това беше първи домакински мач за Галтие. ПСЖ завърши с 20 удара, 10 от които точни, 11 корнера срещу 0 за Монпелие и почти 60% владеене на топката.