Неймар, Мбапе, ПСЖ
Снимка: twitter.com/PSG_English

Неймар вкара от дузпа, за да спаси ПСЖ

Неймар вкара гол от дузпа и донесе реми на ПСЖ срещу Монако в Лига 1. Това е първа грешна стъпка за столичния тим през сезона. ПСЖ нямаше и късмет – три пъти топката се удари в гредите.

Гостите поведоха в 20-ата минута. Тогава Кевин Фоланд беше изведен отлично от Головин и реализира за 0:1.

В края на първата част Лионел Меси удари лявата греда, а секунди по-късно и Мбапе уцели страничния стълб.

В 68-ата минута реферът се възползва от ВАР и отсъди дузпа за нарушение срещу Неймар. Бразилецът изпълни и изравни – 1:1. Попадението е осмо за него в пет срещи през сезона. Това беше едва пети точен удар за домакините от общо 18.

ПСЖ има 10 точки и на върха. С по 10 точки са още Марсилия и Ланс, които са с по-лоша голова разлика.