ПСЖ - Ланс, Неймар

Неймар качи ПСЖ на върха във Франция

Неймар вкара гол и асистира за друг при успеха на ПСЖ над Ланс с 2:1 в 35-ия кръг на Лига 1. С победата шампиона отново излезе първи в класирането. Тимът на Маурисио Почетино събра 75 точки, на две пред втория Лил, който обаче е мач по-малко. Ланс остава пети с 56 точки, а в следващия кръг приема Лил.

Парижани поведоха в 33-та минута чрез Неймар, който оползотвори асистенция на Юлиан Дракслер. Голът е едва седми за бразилеца през този сезон в Лига 1. След около час игра Маркиньос удвои преднината на шампионите. Той засече центриране от Неймар и се разписа за втори път тази седмица, след като вкара и срещу Манчестър Сити в първия полуфинален мач от Шампионска лига.

Игнатиус Ганаго върна скоро един от головете пасив за гостите, но силите на Ланс не стигнаха за нищо повече. Попадение на Мауро Икарди в 83-та минута за ПСЖ беше отменено след намеса на системата ВАР.

Домакините бяха без Килиан Мбапе. Той има травма на прасеца и Почетино не рискува с пускането му в игра. Треньорът също така остави Ди Мария и Верати резерви.