Тимъти Уеа
Уеа е преодолял за трети път вратаря на Каен Брис Самба

Неймар и Уеа вкараха при 3:0 за ПСЖ на старта

Пари Сен Жермен стартира новия сезон с 3:0 над Каен. Това бе дебют в Лига 1 за новия треньор на тима Томас Тухел. ПСЖ бе без световните си шампиони, включително Килиан Мбапе.

Неймар откри резултата в 10-ата минута, като се възползва от грешка на вратаря на гостите Брис Самба. Това бе 20-и гол за бразилеца във френското първенство. Адриен Рабио удвои преднината в 35-ата след асистенция на Анхел Ди Мария.

Уеа се разписа във втори пореден мач

Третият гол в срещата отбеляза Тимъти Уеа минута преди края на редовното време. 18-годишният национал на САЩ и син на легендата Джордж Уеа преди седмица се разписа за първи път. Тогава той вкара за успеха над Монако в мача за Суперкупата.

Буфон

Буфон – дебют като привилегирован зрител

Джанлуиджи Буфон, който дебютира в Лига 1, бе зрител през цялото време. Той трябваше да се намесва само веднъж, когато Тиаго Силва опита да си вкара красив автогол в края на първата част. „Щастлив съм, защото във втори пореден мач не допускаме гол. Атмосферата тук е много специална, а ентусиазмът на феновете е забележителен“, каза Буфон.