ПСЖ, Неймар
Снимка: twitter.com/PSG_English

Неймар и Мбапе донесоха победа на ПСЖ

Неймар вкара на два пъти, а Килиан Мбапе – веднъж за победата над ПСЖ над Бордо с 3:2. Столичани имаха комфортен аванс от 0:3, но жирондинците вкараха два късни гола. Тимът на Маурисио Почетино отново беше без контузения Лионел Меси.

Неймар откри в средата на първото полувреме след пас на Мбапе. Същата комбинация се повтори и при второто попадение, което падна в 43-ата минута. Бразилецът се разписа на два пъти в един мач за първи път от януари насам. Той има три попадения през сезона в Лига 1.

След почивката Мбапе вкара отблизо за 0:3, но Бордо не се предаде. Алберт Елис намали на 1:3 в 78-ата минута. В добавеното време Нианг върна още едно попадение за 2:3. За повече обаче нямаше време.

ПСЖ има 10 точки аванс пред втория Ланс – 34 срещу 24. Ница и Марсилия са съответно с точка и две зад Ланс, но имат и мач по-малко.