ПСЖ - Звезда, Неймар

Неймар вкара хеттрик при разгром над Звезда

ПСЖ записа първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Френският тим разби Цървена звезда с 6:1 в мач от група С, а Неймар вкара хеттрик.

На „Парк де Пренс“ над всички бяха Марко Верати, който не игра при загубата от Ливърпул, и Неймар. Верати бе играчът, който най-често отнемаше топката и който бе в основата на повечето атаки. Неймар пък реализира хеттрик.

ПСЖ - Звезда
Неймар бележи за 1:0

Бразилският национал откри резултата в 20-та минута с отлично изпълнение на свободен удар. Само две по-късно той отново преодоля вратаря на Звезда Милан Борян след асистенция на Килиан Мбапе. Още до почивката Единсон Кавани и Анхел ди Мария покачиха на 4:0.

Неймар изравни постижение на Кака

През втората част Мбапе също записа името си сред голмайсторите след добро подаване на Кавани. Това беше 50-я мач на световния шампион за ПСЖ, като той реализира 27-ото си попадение за клуба.

Бившият вратар на Лудогорец Милан Борян нямаше добър ден в Париж

Гостите от Сърбия върнаха един гол в 74-та минута, когато Марко Марин се разписа със силен и точен изстрел по диагонал. В 81-та минута Неймар оформи своя хеттрик след нов феноменал ен пряк свободен удар. Това е втори хеттрик за него в надпреварата. Първият бе за Барселона срещу Селтик през декемврри 2013-а, като мачът също завърши 6:1.

Това бе и гол номер 30 за него в най-престижния европейски клубен турнир. По този начин той изравни постижението на Кака. Със следващото си попадение той ще стане най-резултатният бразилец в историята на турнира.

Локомотив - Шалке

Шалке победи Локомотив в Москва

В другия ранен мач Шалке 04 победи Локомотив Москва с 1:0. Така кралскосините от Гелзенкирхен имат четири точки, а руският тим остава без спечелена точка.

Доменико Тедеско бе направил шест промени в тима си, като титуляри започнаха Налдо, Маккени, Руди, Маскарел, Ут и Емболо. Победният гол бе дело именно на Маккени. Младият американец се разписа в 88-а минута с глава след центриране на Коноплянка.