Финландия - националният отбор на България

Националният отбор падна с 0:2 от Финландия

Националният отбор на България загуби от Финландия с 0:2 в мач от група 4 на Лига В в Лигата на нациите. Това беше второ поражение на тима в турнира. Нашите се представиха неубедително, като регистрираха едва два точни удара във вратата.

На Олимпийския стадион в Хелзинки първото полувреме мина без голове. Седем минути след почивката домакините откриха резултата чрез Робърт Тейлър. В 67-та минута Фредрик Янсен удвои преднината на Финландия. Тимът на Георги Дерменджиев нямаше идея как да отговори и логично загуби.

Иначе Дерменджиев направи осем промени в стартовия състав в сравнение с тези 11, които започнаха срещу Унгария. Единствено Антон Недялков, Васил Божиков и Кристиян Малинов запазиха местата си. Не че това се отрази по някакъв начин на представянето на тима.

Националният отбор на България заема последното място в групата с една точка от три мача. Финландия се изкачи до втора позиция с шест точки. Водач в групата е тимът на Уелс, който по-рано днес направи 0:0 при гостуването си на Ирландия. Уелс има седем точки, Ирландия заема трето място с две точки.