България, националките по волейбол
Снимка: volleyballworld.com

Националките по волейбол паднаха и от Канада

Националките по волейбол записаха четвърта поредна загуба на световното първенство. Така след 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25) срещу Канада нашите отпаднаха от турнира. До края за България остава мач срещу Казахстан, но момичетата вече нямат шанс да продължат в следващата фаза.

С четирите загуби България записва и най-слабото си класиране на световни финали. До сега най-слабото представяне беше 13-ото място на световното в Мексико през 1974 г. Сега обаче момичетата ще останат извън първите 16. Нашите имат точка от загубата с 2:3 срещу Сърбия, Казахстан е на дъното без точка.

Срещу Канада националките играха силно само във втория гейм. Те го спечелиха след 27:25. Елица Атанасиевич стана най-резултатна за България с 18 точки, Мирослава Паскова добави 16.

Преди месец и мъжкият волейболен тим записа негативен рекорд – също най-слабо класиране на световни първенства.