Гърция - България, Националите по баскетбол
Снимка: fiba.basketball

Националите паднаха в квалификациите за Евро 2021

Националите на България по баскетбол стартираха със загуба квалификациите за Евро 2021. Нашите паднаха с 63:73 от Гърция в Патра.

Тимът на Росен Барчовски обаче игра доста добре и до последните две минути изоставаше с едва три точки. Гърция спечели благодарение на по-точна стрелба и грешките ни в последната четвърт.

За България Димитър Димитров вкара 15 точки и овладя седем борби. Натурализираният американец Дий Бост добави 14 точки и осем асистенции. С по 10 точки се отчетоха Йордан Минчев и Станимир Маринов. Най-резултатен в двубоя бе Лефтери Бохоридис, който реализира 19 точки. Гърците играха обаче и с експериментален състав. В тима на Танасис Скуртпулос нямаше играч над 25 години.

Следващият мач на националите е на 24 февруари. Те посрещат Латвия в Ботевград. Началният час е 19:00.