България - Уелс

Националите пак загубиха от Уелс, сега без точен удар

Националите на България паднаха с 0:1 от Уелс в група 4 на Лигата на нациите. Поражението- трето поред, приличаше на драмата в Кардиф, когато загубихме в последната минута. Сега 1644 зрители на стадион „Васил Левски“ видяха как паднахме с гол в 85-ата минута.

След 16 месечно отсъствие на терена и с капитанската лента се завърна Ники Михайлов. Той имаше няколко успешни намеси. Селекционерът Дерменджиев беше направил общо шест смени в състава в сравнение с мача срещу Финландия. Уелс пък беше без двете си звезди Бейл и Рамзи. И записа шести пореден мач без допуснат гол.

Първото полувреме премина вяло и без особени опасности пред двете врати. На два пъти след корнер уелсците опитаха да отбележат отбележат, но и двата пъти Рондон беше неточен. Михайлов пък изби единствения удар в очертанията на вратата, отправен от Уилямс.

Второто полувреме започна по-оптимистично, но с принудителна смяна поради контузия на Малинов. На негово място влезе Александър Цветков. В 50-ата минута се разпалиха страстите след остро влизане на Джеймс в краката на Сисиньо. Той получи само жълт картон, двама от националите – също. Минути по-късно Михайлов успя да избие тежък удар на Хари Уилсън.

Националите натискат и допускат гол

Последва оживление в българския отбор като Йомов и Десподов на няколко пъти правиха успешни пробиви. В 54-тата минута Краев се размина с топката от удобна позиция и пропусна да открие.

С влизането на Матондо, заменил Даниел Джеймс, играта на уелсците се изостри. В 74-тата минута той беше близо до гол, но ударът му мина над гредата.

Десет минути преди края на редовното време вратарят на Уелс се контузи и се наложи Адам Дейвис да застане на негово място. В 85-ата минута защитникът на Ливърпул Неко Уилямс проби и центрира за влезлия по-рано Джонатан Уилямс, който с плътен удар под гредата отбеляза за 0:1. Това беше първи гол на Уилямс за първия отбор. И първо попадение за него от 963 дни насам.

Националите имат само една точка от четири мача и са на последно място в групата. Уелс излезе начело с 10 точки.