България - Кипър, Лигата на нациите

Националите взеха трета победа в Лигата на нациите – СНИМКИ

Националите по футбол взеха трета победа в Лигата на нациите. Тимът на Петър Хубчев обърна Кипър с 2:1 на стадион „Васил Левски“. Нашите изоставаха на паузата, но играха много вдъхновено след почивката, за да спечелят. Това бе 13-и успех от 14 мача срещу този съперник.

България - Кипър
Десподов лети след сблъсък с вратаря на Кипър

Головете за България отбелязаха Кирил Десподов и Тодор Неделев. Те се разписаха в рамките на девет минути – в 59-ата и 68-ата. И за двете попадения асистенциите бяха на десния защитник Страхил Попов. За Кипър точен беше Кастанос в 41-ата минута.

Така националите продължават да водят в Група 3 на Дивизия С в Лигата на нациите. Те имат 9 точки, а Норвегия е на втора позиция с шест. Кипър има три. След три дни България гостува именно на норвежците на стадион „Улевал“ в Осло.

Занев в сблъсък с Артиматас
Две промени в тима на Хубчев

Селекционерът Петър Хубчев направи две промени в сравнение с двубоя с Норвегия. Петър Занев и Антон Недялков бяха титуляри в защита, а Иван Бандаловски и Божидар Чорбаджийски – резервите. Нашите обаче играха доста разсеяно и разпокъсано, а комбинациите помежду им бяха рядкост. Националите държаха топката в 61% от времето, но нямаха точен удар. Кипър обаче вкара за 0:1 в 41-а минута при една от малкото си възможности. Аврам се откъсна отляво, върна топката към Григорис Кастанос и халфът се разписа.

Кастанос празнува гола си за 0:1
Голове и положения след паузата

След подновяването на играта темпото се вдигна и положенията заваляха. Тодор Неделев имаше първи шанс, но го пропиля. Същото направи секунди по-късно Сотириу – той бе изведен срещу Пламен Илиев, но стреля над вратата.

Краев е надскочил Меркис

В 59-ата минута България успя да изравни. Тодор Неделев намери отдясно Страхил Попов, а той с едно докосване центрира. Връхлитащият на скорост Десподов засече топката с глава и я прати в мрежата – 1:1. Това бе дебютен негов гол за мъжкия национален отбор.

Ивелин Попов е фаулиран от Лаифис

Само девет минути по-късно тимът на Петър Хубчев вече водеше. Ивелин Попов задържа по десния фланг и пусна към Страхил Попов, а той центрира остро. Неделев пък вкара за 2:1 след страховит шут от воле.

До края Кипър имаше един шанс да изравни, но Пламен Илиев спаси силния шут от пряк свободен удар на Христофи.

Норвегия - Словения
Съотборниците на Лука Крайнч се суетят около него, след като удари главата си в тази на Хенриксен

Норвегия спечели с 1:0 срещу Словения

В друг мач от групата по-рано днес Норвегия победи Словения с 1:0. Голът бе дело на Селнаес в края на първата част. Словенците бяха без Облак, Струн, Матавж, Вербич и Куртич. Освен това още в третата минута Лука Крайч удари главата си в тази на Маркус Хенриксен и трябваше да бъде сменен. Тоест не бе никак чудно, че тимът записа третата си загуба в Лигата на нациите.