Националите паднаха „само“ с 0:4 от Дания

Ивайло Петев Уфа

Националният отбор на България по футбол загуби и втория си мач от Кирин Къп. След като преди няколко дни тимът на Ивайло Петев падна с 2:7 от домакина Япония, днес съставът инкасира „едва“ четири гола срещу Дания и остана последен в турнира. Двубоят се игра на стадион „Суита Сити“ в Осака, като националите и Дания станаха първите европейски отбори, играли в дома на шампиона на Япония Гамба.

Червеният динамит игра много по-добре от нашите национали и създаде доста положения, но успя да открие резултата чак в 39-ата минута, когато Мортен Расмусен отблизо се разписа за 1:0 след подаване на Виктор Фишер.

През второто полувреме Дания продължа да владее инициативата и да създава положения пред Божидар Митрев, но и да ги пропуска с лека ръка. Логичното все пак се случи в 73-а минута, когато Кристиан Ериксен се разписа за 2:0. Само две минути по-късно разсеялите се национални защитници позволиха на Ериксен да се разпише отново за 3:0.

Седем минути преди края Фишер записа още една асистенция, което пък позволи на Ериксен да оформи хеттрика си

България: Божидар Митрев, Венцислав Василев (82 – Страхил Попов), Иво Иванов, Александър Александров, Васил Божиков, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Георги Миланов, Ивелин Попов (82 – Стефан Велев), Марселиньо (76 – Спас Делев), Димитър Рангелов (60 – Венцислав Христов).

Дания: Шмайхел, Кер, Анкерсен, Вестергаард, Кристенсен, Дурмиси, Квист, Ериксен, Хойберг, Расмусен, Фишер.