Националите паднаха отново – 2:3 от Косово – СНИМКИ

България - Косово, Националите

Националите на България записаха втора поредна загуба в квалификациите за Евро 2020. Преди три дни тимът на Красимир Балъков падна от Чехия с 1:2, сега – с 2:3 от Косово. Това бе осми пореден двубоя, в който отборът допусна поне един гол.

Двете поредни загуби слагат край на крехките ни надежди, че можем да стигнем до голямо първенство. Нашите имат 2 точки от 4 мача и са предпоследни в класирането в групата. Зад нас е Черна гора също с 2 точки, но с по-лоша голова разлика. За Косово това бе първа победа в квалификациите и тимът вече е с 5 точки. Чехия има шест, Англия – също шест, но и победа над Чехия. Следващият мач на българите е именно визита на Англия в началото на септември.

България - Косово

Националите обръщат и ги обръщат

Балъков направи четири промени в състава в сравнение с двубоя срещу Чехия. Иван Горанов започна като ляв бек, а Антон Недялков застана в центъра на защитата. Георги Сърмов отстъпи мястото си на Георги Костадинов, Кирил Десподов замени Мартин Минчев, а Галин Иванов започна вместо Кристиян Малинов.

Косово поведе чрез Милот Рашица в 14-а минута. Нашите не играха добе, но в края на първото полувреме Ивелин Попов изравни. Той получи пас от Галин Иванов.

Нашите поведоха десет минути след паузата чрез Красимир Димитров. Той се появи на терена след паузата на мястото на Божиков. Димитров вкара след корнер, изпълнен от Неделев. Това бе дебютният му гол за националния тим. Но и последното хубаво нещо за българите в двубоя.

Димитров бележи за 2:1

Косово изравни чрез Муричи и после натисна здраво. Той вкара още веднъж, но попадението му бе отменено заради засада. След това гостите имаха 4-5 отлични положения, но ги пропиляха. Все пак обаче те стигнаха до попадение във втората минута на добавеното време за 2:3. Негов автор стана Рашани.

Рашани празнува гола си за 2:3

Балъков: Косово физически стоеше много по-добре от нас

„Много лош край. Но трябва да признаем, че Косово седеше физически много по-добре от нас. Жалко е, че това не е нещо, което националните треньори могат да променят. Иначе показахме характер, борихме се – много по-добре отколкото в Чехия. Но не беше достатъчно. Те си ни биха заслужено. Та те имаха играчи, които могат да изиграят още един мач с лекота“, заяви селекционерът Балъков.

„Разбира се, че не е лесно, когато се губи и когато се пада. Но трябва да признаем, че нещо не ни стига. Трябва да намерим начин да излезем от ситуацията. Ще се стараем и ще опитваме“, завърши Бала.