България - Грузия
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Националите на България опукаха Грузия с 4:1

Националите на България по футбол победиха Грузия с 4:1 в контрола. Така тимът на Ясен Петров завърши успешно серията си през септември. Лъвовете измъкнаха 1:1 от европейския шампион Италия, после победиха Литва, а сега – и грузинците.

Националите не бяха правили три мача без загуба от две години и половина насам. Освен това България не беше вкарвала четири гола в един мач от септември 2016-а. Тогава нашите победиха Люксембург с 4:3.

Днес за състава на Ясен Петров се разписаха Тодор Неделев, Димитър Илиев, Спас Делев и Андреа Христов. Всичките голове паднаха между 20-ата и 53-ата минута. За Христов това е дебютно попадение за националния тим.

Ясен Петров направи девет промени от състава, който победи Литва три дни по-рано. Сред титулярите бяха Николай Михайлов, Димитър Велковски, Васил Божиков, Илиан Илиев, Димитър Илиев и Борислав Цонев.

Нашите играха по-добре през първото полувреме, когато вкараха и три гола. Тодор Неделев се разписа от пряк свободен удар в 20-ата минута за 1:0. В 34-ата минута Димитър Илиев от дузпа направи 2:0. Наказателният удар беше отсъден за нарушение именно срещу него. В края на първата част лъвовете стигнаха и до трети гол. Неделев опита да изведе Делев в наказателното поле, но топката се удари в левия крак на Делев и изненада вратаря за 3:0.

Неделев записа още една асистенция в 53-ата минута. Тогава той центрира и Христов вкара с глава за 4:0. После националите си взеха почивка и логично Грузия върна един гол. Това се случи в 77-ата минута. Велковски сбърка и Давиташвили вкара отблизо.