Националите катастрофираха срещу Япония

Ивайло Петев Уфа

Националният отбор на България записа кошмарна загуба с 2:7 от Япония в първия си мач от Кирин Къп. Съставът на Ивайло Петев изтри с лека ръка добрите впечатления, които остави с победите си в предишните две контроли (1:0 над Португалия и 2:0 над Македония), а лъвовете инкасираха първата си загуба от Япония в досегашните шест мача между страните.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута, когато оставеният непокрит Шинджи Оказаки реализира с глава след асистенция на Кашиваги. Две минути по-късно Оказаки пак прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Националите стигнаха до добра възможност за изравняване с 22-ата минута, когато Рангелов засече центриране отдясно, но Кавашима изби.

Пет минути по-късно Япония дублира аванса си, отново след гол с глава – Нагатомо центрира отляво и Шинджи Кагава вкара за 2:0. В 35-ата минута Кагава наказа объркана българска защита за трети път – този път той получи топката в наказателното поле, финтира Страхил Попов и от десетина метра реализира за 3:0. Само три минути по-късно шокираните национали допуснаха четвърти гол – Моришиге свали топката за Йошида, който от няколко метра прати топката в мрежата за 4:0.

Японците продължиха по същия начин и след паузата и в 53-ата минута вкараха още един гол – Му Каназаки бе изведен отдясно и пусна към Йошида, който отблизо направи 5:0. Само четири минути по-късно и Усами добави своето име между голмайсторите като вкара красив гол от воле за 6:0.

Осъзнали, че са свършили работата си, футболистите на Вахид Халилходжич се отпуснаха и позволиха на националите да намалят пасива си – Георги Миланов изведе Михаил Александров и той направи резултата 6:1. В 82-а минута нашите върнаха още един гол, дело на Ивайло Чочев.

До края на двубоя и двата отбора получиха право да изпълнят дузпа – първо Асано реализира за 7:2, а пък после Кавашима спаси удара от бялата точка на Георги Миланов.

България: Божидар Митрев – Страхил Попов (62 – Венцислав Василев), Александър Александров (46 – Иво Иванов), Георги Терзиев, Живко Миланов – Светослав Дяков (к), Ивайло Чочев, Ивелин Попов (58 – Стефан Велев) – Михаил Александров (76 – Галин Иванов), Марселиньо (56 – Георги Миланов), Димитър Рангелов (72 – Венцислав Христов)

Япония: Кавашима – Йошида, Моришиге, Сакай, Нагатомо – Хасебе, Кашиваги, Кагава (42 – Усами), Кийотаке – Оказаки (46 – Каназаки), Кобаяши