Словения - България, националите победиха
Бодуров е изпреварен от нападател на Словения

Националите биха Словения на старта на Лигата на нациите

Националите на България започнаха с победа с 2:1 над Словения новия турнир на УЕФА Лигата на нациите. И двете попадения бяха дело на Божидар Краев след контраатаки. Головете дойдоха след единствените точни удари във вратата на съперника.

Селекционерът Петър Хубчев започва в атака с Краев и Ивелин Попов. Нашите откриха още в третата минута. Кирил Десподов изведе Краев и той със силен шут направи 0:1.

Словения - България
Георги Костадинов в сблъсък със Зайц
Словения натиска, изравнява и пропуска още

В 35-ата минута голмайсторът имаше нов шанс. Той бе изведе отдясно, но се забави и ударът му бе блокиран. Четири минути по-късно домакините изравниха. Скубич центрира отдясно, а Миха Зайц вкара с глава. Словенците натиснаха, но не успяха да стигнат до нов гол преди паузата.

Шпорар е надскочил Чорбаджийски

След нея тимът на Тома Кавчич имаше възможност от пряк свободен удар, но шутът не бе точен. Малко след това Пламен Илиев се справи с опасен удар на съперник.

Националите повеждат с нов гол на Краев

Краев даде отново преднина на българите в 59-ата минута. Попов пусна супер подаване наляво, вратарят Белец излезе, но не улови топката и за Краев не беше проблем да я вкара за 1:2.

Костадинов и Чорбаджийски са по-добре пласирани от Крхин и Куртич

До края домакините натиснаха, а и нашите изглеждаха изморени. Илиев трябваше да се намесва на два пъти, за да запази преднината и го направи. А дори и след петминутното продължение Словения не успя да изравни.

Норвегия - Кипър
Маркус Хенриксен наблюдава отблизо Хараламбос Киряку
Норвегия победи Кипър с 2:0

В другата среща от трета група на дивизия С Норвегия стигна до 2:0 срещу Кипър. И двата гола бяха дело на Щефан Йохансен през първото полувреме. Скандинавците гостуват в София на 9 септември. Мачът е на националния стадион „Васил Левски“ от 19:00 часа.