нашите от България
Снимка: volleyballworld.com

Нашите взеха гейм на олимпийските шампионки

Националният отбор на България допусна трето поражение на Световното първенство по волейбол. Нашите момичета паднаха с 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) срещу олимпийските шампионки от САЩ.  В предишните си срещи националките паднаха от Германия и Сърбия.

Американките започнха много силно и спечелиха първия гейм с 25:14. Във втората част събитията се развиваха по-равностойно и България успя да навакса след драматично 25:23. Почивката на олимпийските шампионки обаче свърши с началото на третия гейм. Американките демонстрираха много силна игра в атака и на блокада и го спечелиха с 25:11.

В последната част превъзходството на САЩ във всички елементи отново беше осезаемо – четвъртият гейм беше спечелен след 25:15.

Най-резултатна за България беше Елица Атанасиевич с 14 точки. За американките с 19 точки се отличи Александра Франти.

Нашите момичета са на пето място в класирането с една точка, взета от двата гейма срещу Сърбия. Утре те играят срещу Канада, като до края имат мач и с аутсайдера Казахстан. САЩ са лидер в класирането с 9 точки от три мача.