Наполи - Болоня

Наполи загуби от Болоня, Рома спечели – ВИДЕО

Наполи претърпя домакинско поражение от Болоня с 1:2 в двубой от 14-и кръг на Серия А. Мачът се игра на стадион „Сан Паоло“ и бе наблюдаван от 27 000 зрители. Това бе шести пореден мач без победа за Наполи в първенството.

Фернандо Йоренте даде преднина на южняците в 41-ата минута. Това бе трети гол за испанеца в Серия А. Гостите обаче съумяха да направят обрат през второто полувреме. Резервата Андреас Олсен възстанови равенството в 58-ата минута. Той се разписа отблизо след грешка в защитата на домакините. Това бе първи гол за него в Серия А.

След това Мертенс изпусна отличен шанс за Наполи. Никола Сансоне пък вкара за 1:2 в 80-ата минута. После Йоренте се разписа за втори път. Попадението обаче бе отменено заради засада.

Така Болоня спечели за първи път от четири мача и се изкачи на 12-о място в класирането с 16 точки. Наполи има 20 точки и е седми.

Рома победи във Верона

В другия късен мач Хелас Верона загуби от Рома с 1:3. Така домакините добавиха още една година към 23-те, в които не са побеждавали столичани.

Джъстин Клуиверт осигури аванс на Рома в 17-ата минута, като вкара при първата добра атака на джалоросите. Аситенцията бе на Лоренцо Пелегрини. В 21-ата минута Марко Фараони изравни резултата. Рахмани след това удари греда за домакините. В самия край на първото полувреме Диего Пероти отново изведе Рома напред. Той вкара дузпа, отсъдена за нарушение срещу Джеко. Хенрих Мхитарян затвърди победата в допълнителното време на двубоя.

С трите точки Рома се изкачи на четвърто място в подреждането. Вълците имат 28 точки две по-малко от третия Лацио.