Наполи загря с пет гола за ПСЖ – ВИДЕО

Наполи разгроми с 5:1 Емполи, за да си върне второто място в Серия А. Това бе и отлична загрявка за южняците преди мача с ПСЖ в Шампионската лига.

Резултатът бе откри още в самото начало от капитана Лоренцо Инсинье. Това бе седми негов гол за сезона. В края на първото полувреме Колибали изведе Дреес Мертенс и той се разписа за 2:0. Това бе петото му попадение през сезона.

Мертенс, Наполи

Хеттрик на Мертенс за Наполи

Втората част започна с надежда за новака Емполи – Франческо Капуто се разписа, за да намали пасива. Тимът на Карло Анчелоти обаче бързо възстанови аванса си и в 64-а минута Мертенс направи 3:1.

В последната минута резервата Аркадиуш Милик вкара четвърти гол за домакините. А до края най-силната атака в Серия А добави още едно попадение. То бе дело отново на Мертенс. Холанецът се разписа в добавеното време, за да оформи своя хеттрик.