Наполи
Снимка: twitter.com/sscnapoli

Наполи взе седма победа, расистки скандал във Флоренция – ВИДЕО

Наполи взе седма поредна победа от началото на сезона в Серия А. Южняците надвиха с 2:1 Фиорентина като гост. Виолетовите поведоха чрез Лукас Куарта, но допуснаха обрат. Точни за гостите бяха Ървинг Лосано и Амир Рахмани.

Двубоят обаче завърши с расистки скандал, предизвикан от феновете на Фиорентина. След края на мача те започнаха да обиждат Виктор Осимен, Андре-Франк Замбо Ангиса и Калиду Кулибали. Ангиса и Осимен се прибраха в съблекалнята с иронични усмивки, но Кулибали се разбесня. „Маймуна? Наричате ме маймуна? Елате тук и му го кажете в лицето! Елате!“, крещеше Кулибали. Той все пак беше удържан от хора от щаба на Наполи. После Фиорентина официално се извини на защитника за случилото се. „Говорете с децата си. Обяснете им колко отвратително е да мразят някого заради цвета на кожата му“, написа по-късно Осимен.

Иначе домакините излязоха напред в резултата в 30-ата минута. Лукас Куарта беше намерен с хитро подаване в наказателното поле и реализира. Малко по-късно обаче Куарта извърши нарушение в наказателното поле. Инсинье изпулни, Бартоломей Дронговски спаси, но Лосано изравни при добавката.

Пет минути след почивката Наполи достигна до обрат. След пряк свободен удар Амир Рахмани се измъкна и с глава вкара за 1:2.

Милан наказа Аталанта

По-рано снощи Милан спечели с 3:2 гостуването си на Аталанта. Росонерите поведоха с 2:0 още преди почивката чрез Давиде Калабрия и Сандро Тонали. След паузата Рафаел Леао покачи до 3:0.

Малко преди края Дуван Сапата върна един от головете, като реализира дузпа. В добавеното време домакините вкараха и втори гол, дело на резервата Марио Пашалич. След успеха Милан се изкачи до второто място в класирането с 19 точки. Аталанта остави осми с 11 точки.