Лайпциг, Наполи, Тимо Вернер, Пепе Рейна

Наполи вкара два гола в Лайпциг, но се прости с Европа

Наполи вкара два гола в Лайпциг и победи местния тим с 2:0, но отпадна от Лига Европа. Общият резултат от двата мача е 3:3, но германският отбор продължава напред с повече голове на чужд терен. Третото попадение преди седмица дойде в добавеното време и именно то коства на италианците участие в следващия кръг.

За разлика от първия мач, сега Маурицио Сари заложи на повече титуляри и това даде резултат – Пьотр Зиелински откри след половин час игра. Ралф Хазенхютл имаше огрормни проблеми със състава – отсъстваха Орбан, Кейта, Илсанкер, Клостерман и Огостен. Въпреки това Забицер имаше отлична възможност, но не се възползва от нея.

След почивката Вернер, Лаймер и отново Забицер пропуснаха да изравнят. Драмата настъпи, когато Лоренцо Инсинье се разписа за 0:2 пет минути преди края. Наполи натисна отчаяно, но не стигна до още един гол.

Гамейро пак вкара за Атлетико Мадрид
Gameiro Гамейро Атлетико
Гамейро бележи за 1:0

Друг от фаворитите в турнира – Атлетико Мадрид нямаше проблеми с Копенхаген. Тимът на Диего Симеоне спечели и реванша, макар и само с 1:0 и продължава напред. Единственият гол беше на Кевин Гамейро още в седмата минута. Гамейро започна като титуляр след отличните си изяви срещу Атлетик Билбао (2:0) през уикенда, където записа гол и асистенция.