Рома - Наполи

Наполи удари Рома насред „Олимпико“ – ВИДЕО

Наполи постигна важен успех при визитата си на Рома в дербито на Юга. Неаполитанците спечелиха с 2:0 в 28-я кръг на Серия А.

На „Олимпико“ Дрис Мертенс откри в 27-та минута. Седем по-късно отново той бе в прегръдките на съотборниците си след асистенция на Матео Политано. С второто попадение белгийският нападател стигна до кота 100 в Сария А. Единствените други играчи на Наполи, стигали до тази граница, са Марек Хамшик (100) и Антонио Вояк (102).

До края домакините така и не успяха да отвърнат на предизвикателството, макар че имаха положения и удариха греда. Така Рома беше изместен от съперника в класирането. Неаполитанци са пети с 53 точки и мач по-малко от вълците, които са шести с 50 пункта. Четвъртият Аталанта има 55 точки, с толкова е и третият Ювентус.

Втори е Милан с 59 точки, шест по-малко от Интер. Нерадзурите обаче са с мач по-малко, тъй като двубоят със Сасуоло беше отложен заради много заразени с коронавирус.