Наполи - Интер

Наполи спря победната серия на Интер – ВИДЕО

Наполи спря серията на Интер от 11 поредни победи в Серия А. Южняците измъкнаха 1:1 от лидера в двубой от 31-и кръг на италианското първенство.

Гостите започнаха по-добре на стадион „Диего Армандо Марадона“ и удариха две греди. После обаче вратарят Самир Ханданович си вкара автогол. Това се случи в 36-ата минута, когато той изпусна центрирането на Лоренцо Инсинье в мрежата си.

Кристиан Ериксен възстанови равенството в 55-ата минута. Това е първи гол на полузащитника през сезона. До края Политано удари греда за Наполи, а после Пьотр Зелински падна в наказателното поле след сблъсък с Де Фрай. Съдията изгледа повторения на ситуацията и в крайна сметка реши да не отсъжда дузпа.

Интер води в класирането със 75 точки – 9 повече от Милан. Наполи е на пета позиция с 60 точки, две по-малко от четвъртия Ювентус.