Ювентус - Наполи
Снимка: twitter.com/en_sscnapoli

Наполи спря Юве, Милан се справи с Рома – ВИДЕО

Макар и само с 13 футболисти от първия отбор Наполи направи 1:1 във визитата си на Ювентус. Южняците поведоха с гол на Дреес Мертенс в средата на първото полувреме. Ювентус изравни чрез Федерико Киеза в началото на втората част.

След равенството Наполи заема трето място във временното класиране с 40 точки – на 6 от лидера Интер. Ювентус остава пети с 35 точки.

Бианконерите започнаха много добре, но играха силно само в първите десетина минути. После темпото спадна и южняците започнаха да контролират нещата. При това освен всички отсъстващи футболисти, с коронавирус е и треньорът Лучано Спалети. Освен гола те имаха още два добри шанса до почивката, но Счесни спаси ударите на Зиелински и Мертенс.

Киеза беше най-добрият играч за Ювентус и логично той изравни. Киеза имаше великолепен шанс да направи и 2:1, но Оспина спаси волето му. Мертенс, Инсинье и Политано пък изпуснаха възможности да вкарат за гостите.

По-рано Милан победи Рома с 3:1 и се доближи на точка от лидера Интер. Милан има 45, Интер – 46, но и мач по-малко. Попаденията за росонерите реализираха Оливие Жиру от дузпа, Жуниор Месиас и Рафаел Леао. За вълците точен беше Тами Ейбрахам, който вече има 13 попадения за клуба.  Рома завърши срещата с девет души. Първо Рик Карсдорп беше изгонен за втори жълт картон в 74-ата минута, а малко преди последния съдийски сигнал и Джанлука Манчини получи червен картон. Той направи нарушение за дузпа, която обаче Златан Ибрахимович пропусна.