Бреша - Наполи

Наполи се върна в зона Европа с 2:1 над Бреша – ВИДЕО

Наполи победи Бреша с 2:1 като гост и се изкачи на шеста позиция в класирането. Първият мач от 25-и кръг на Серия А се игра на стадион „Марио Ригамонти“. Това бе четвърти успех за тима на Дженаро Гатузо в пет срещи.

Южняците играха по-добре и удариха греда, но Бреша поведе в 26-ата минута. Това се случи след точен изстрел на Йон Чансейор и на почивката домакините имаха минимално предимство. Наполи обаче успя да направи обрат за четири минути през второто полувреме. В 50-ата минута Лоренцо Инсиние бе точен от дузпа. Четири минути по-късно Фабиан Руис отбеляза красив гол за неаполитанците – 1:2. По-късно той имаше шанс да повтори упражнението, но не уцели вратата.

Наполи с актив от 36 точки се настани на шестата позиция в таблицата. Тя дава право на участие в Лига Европа. Бреша с 19 точки е на предпоследното 19-о място. Тимът записа 10-и пореден мач без победа и има само 2 точки от 24 възможни през 2020-а.