Раул Албиол Наполи
Раул Албиол празнува гола си

Наполи се доближи на две точки от Ювентус

Наполи постигна ценен успех с 1:0 при домакинството си на Дженоа в 29-ия кръг на Серия А. По този начин южняците съкратиха аванса на лидера Ювентус на само две точки. Единственото попадение на „Сан Паоло“ отбеляза Раул Албиол в 72-та минута. Испанският защитник засече центриране на Хосе Кайехон от ъглов удар. Това бе първи негов гол от януари 2016-а насам. Дрийс Мертенс удари греда за Наполи, а пък най-чистият шанс за гостите бе удар на Алеандро Роси, изваден от Пепе Рейна.

Южняците и Ювентус все още имат и мач помежду си – в средата на април в Торино, като е много вероятно точно той да реши битката за титлата.

Лацио сбърка срещу Болоня

Лацио допусна грешна стъпка в битката за Топ 4, като направи 1:1 при домакинството си на Болоня. Симоне Верди даде преднина на гостите още в третата минута, но Лукас Лейва възстанови равенството 13 минути по-късно. До края обаче „орлите“ така и не успяха да стигнат до пълен обрат, въпреки че отправиха общо 16 удара към противниковата врата. По този начин те остават на пета позиция, с точка по-малко от четвъртия Интер.