Наполи съкрати аванса на Ювентус – ВИДЕО

Наполи победи Лацио с 2:1, като намали аванса на лидера Ювентус на шест точки. Освен това южняците вече имат седем точки аванс пред третия Интер. Юве обаче има мач по-малко – бианконерите посрещат слабака Киево днес.

Две греди и два гола за Наполи

Тимът на Карло Анчелоти започна много устремно и още в самото начало Аркадиуш Милик нацели гредата. Той го направи с фантастичен удар от воле. Милик повтори упражнението след пас на Зиелински, но този път и Страхоша спаси. Все пак в 34-а минута Хосе Кайехон вкара за 1:0. Това бе първи гол за него през сезона. Само три минути по-късно Милик се разписа за 2:0. Той изпълни великолепно пряк свободен удар и заби топката в мрежата. Това бе седми гол за поляка в осем мача.

Наполи - Лацио
Ачерби (вляво) няма да подобри рекорда на Санети
Лацио бележи, Ачерби губи шанс за рекорд

Домакините удариха още една греда, а после Стракоша спаси нов удар на Милик. Римляните обаче се добраха до гол. Чиро Имобиле се разписа в 65-та минута за 2:1. Само пет минути по-късно обаче орлите останаха с човек по-малко – Франческо Ачерби бе изгонен. Така 30-годишният бранител се прости с идеята да подобри рекорда на Хавиер Санети. Аржентинецът има 162 последователни мача в Серия А между 1995-а и 2014-а. Ачерби остана със 149 срещи. Той бе играл във всеки един двубой от 18 октомври 2015-а насам.